iyi partinin ayasofya önerge oyunu

İyi Partinin Ayasofya için vermiş olduğu Araştırma Önergesi oyununu millet anladı.

Araştırma önergeleri işleyen süreçleri yavaşlatmak ve oyalamak amacıyla muhalif partiler tarafından verilir.

Bu yüzden muhalefet partileri iktidarın icraatlerini baltalamak adına daima araştırma önergesi verir ve iktidarlar tarafından bu önergeler daima red edilir.

Örneğin terörle mücadele konusunda sahada operasyonlar sürer iken mecliste araştırma yapmaya kalkamazsınız. sahada terörle mücadele eden tüm emniyet unsurları siyasi olarak hedef gösterilme endişesi taşıyacağından, mücadele sekteye uğrayacaktır. 

Ayasofya siyasi bir mesele değil Hukuki bir meseledir
Yani siyasi olarak araştırılacak bir şey yoktur. kendi ülkemizdeki bir yapının statüsüne biz karar veririz. eğer tam bağımsız bir ülke isek yabancıların ne tepki vereceğinin bir ehemmiyeti yoktur.

ama kendine milliyetçi parti diyen iyi parti’nin sürece olumlu anlamda destek vermek yerine hükümeti gündem değiştirmekle suçlamakla, mecliste araştıralım diyerek süreci yavaşlatmaya çalışmaklaŞunu asla ama asla unutmayın ki Araştırma Önergesi verdik reddedildi diyen muhalefet her zaman halkın gözünü boyamak için araştırma önergesi verir Normalde araştırma önergesi işleyen süreci yavaşlatmak ve sekteye uğratmaktan başka birşey değildir..

Cumhurbaşkani Erdoğan 1 gün önce TRT canli yayininda ayasofya için; temmuzda yargitayin vereceği karara göre gereğini yapariz. https://www.trthaber.com/m/?news=ayasofyanin-ibadete-acilmasi-karari-danistayda&news_id=491165&category_id=1 Haber linki dedikten 1 gün sonra ; İP siyasi rant elde etmek için ertesinde apar topar önerge vermiş. bugüne kadar nerdeydin?

Yağmurdan mal mi kaçiriyorlar sanki !!

Düzenbazlar! çünkü Daha önce Trabzon daki Ayasofyanın ibadete açilmasini uygun bulmayan ve bunu meclise taşıyan kendi belediye meclis üyeleri hatta bu kişi [https://www.gunebakis.com.tr/m/gundem/iyi-partinin-ayasofya-rahatsizligi-h42066.html İYİ Partili üyesi Berrin Erkuloğlu ne oldu da birden böyle önergeler felan hıııı. hani esnafın hakkı savunuyordunuz bir anda ne ayak şşşşş?

Trabzondaki Ayasofya için ibadete acilmasin diye bu konuyu meclise taşiyip dün ise İstanbuldaki Ayasofya için https://www.kamubulteni.com/m/iyi-parti-haberleri/iyi-parti-den-ayasofya-aciklamasi-insallah-ibadete-h25074.html lütfü Türkkan inşallah ibadete açılır] diyor ne iş? amacınız ne insanları bu şekilde aldatmak ve kandirmakmi?

Kimse boşuna kendini yormasin Hdp milletvekilinin deyimi ile söyleyeyim belki kaniniza dokunur eger kaniniz bozuk degilse aranizda kani bozuk olmayanlar var ise aynen şunu demisti hani; kicinizi da yirtsaniz o koltuklarda pekekenin oylari sayesinde oturuyorsunuz…. diye yüzünüze Dediklerinde pişkin pişkin etrafiniza bakarak Mecliste buna sustuğunuz itiraz ve tek kelime edemediğiniz gün bittiniz.

..sizden olsa olsa marul milliyetçisi olur.

Gelelim hukuki bir meseleyi siyasi haline getiren ipçilerin ipinin pazara çiktigina;

Daha önerge verilmeden yine 1 gün önce AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması konusu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin duruşlarının net olduğunu belirterek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Başkanı Meral Akşener’e konu hakkındaki fikirlerini kamuoyuyla paylaşmaları çağrısı yaptı.

“Ayasofya’nın siyasi değil hukuki bir konu” olduğunun altını çizen Turan, Kılıçdaroğlu ve Akşener’in kanaatlerini açıklamasının verilecek mesaj açısından anlamlı olacağını ifade etti. https://www.nethaber.com/siyaset/ak-partiden-muhalefete-ayasofya-cagrisi-23436

https://mobil.bultenistanbul.com.tr/haber/kili-ccedil-daroglu-ve-aksener-039-e-ayasofya-ccedil-agrisi/58341/

Ama gelin görün ki seçmenlerinide rezil duruma düşürerek ve kandirarak “araştırılsın” önergesi vererek hukuki bir meseleyi siyasi bir malzeme haline getirme ve meclis araştirma komisyonu kurarak yavaşlatma derdindeler nedense.


iyi partinin ayasofya Araştırma önerge oyunu tutmadı

iyi parti trolleri oyuna geldi

Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir